۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ اسفند
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور بانوان و خانواده دفتر بانوان و خانواده
صفحه اصلی
1399/02/29 تفاهم نامه ای که منجر به ایجاد 1000 شغل خرد در استان می شود
تفاهم نامه ای که منجر به ایجاد 1000 شغل خرد در استان می شود
دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی به گزارش از مدیر شعب صندوق کارآفرینی امید استان اعلام نمود: تفاهم‌نامه اشتغال‌زایی چهار دستگاه‌ اجرایی استان با صندوق کارآفرینی امید منعقد شده که از این طریق برای هزار نفر تا پایان سال جاری اشتغال خرد ایجاد می‌شود که زنان از شغل های ایجاد شده سهم عمده ای دارند.
بر پایه این گزارش، این تفاهم‌نامه بین صندوق کارآفرینی امید با استانداری خراسان جنوبی، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شرکت برق منطقه‌ای و بسیج سازندگی استان منعقد شده است.
گفتنی است؛ با امضای این تفاهم‌نامه، بیش از 38 میلیارد تومان اعتبار به طور مشترک توسط دستگاه‌های اجرایی مذکور و صندوق کارآفرینی امید استان تامین می‌شود.
بر اساس تفاهم‌نامه صندوق با استانداری 15 میلیارد تومان برای حمایت و توسعه مباحث گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی منعقد شده است.
همچنین بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با بسیج سازندگی با اعتبار 12 میلیارد تومان امضا شده قرار است اعتبار به 50 صندوق خرد زنان روستایی در سطح استان تا سقف هر صندوق 250 میلیون تومان حمایت شوند.

این گزارش حاکیست؛ با هماهنگی فرمانداری شهرستان‌ها به عنوان مثال در هر شهرستان یک روستا برای حمایت و توسعه صنایع دستی مورد حمایت قرار می‌گیرد که بر اساس فعالیت بانوان در حوزه صنایع دستی، از 5000 صنعتگر بیمه شده فعال در حوزه صنایع دستی، حدود 80 درصد یعنی حدود 4 هزار نفر بانوان هستند می توانند در این اشتغال ایجادشده سهم خوبی داشته باشند.
بر این اساس، تاکنون برخی روستاها از جمله خور شهرستان خوسف و سه قلعه شهرستان سرایان در زمینه تراش سنگ‌های قیمتی، گارجگان و گیو خوسف برای پنبه مله، دستگرد، حاجی آباد، سرچاه تازیان بیرجند در زمینه حوله‌بافی، روستاهای تجک و اندریک قاینات در زمینه جاجیم‌بافی، زیرکوه در زمینه ایجاد گلخانه‌های کوچک و صیفی‌جات به صندوق معرفی شده است.
همچنین با انعقاد تفاهم‌نامه چهارجانبه با سازمان مدیریت و برنامه ریزی، کمیته امداد و بهزیستی تحت عنوان «جهاد روشنایی»، پیش‌بینی می‌شود در قالب این طرح 200 تا 300 نیروگاه‌ کوچک مقیاس در مناطق روستایی استان ایجاد شود.
تعداد بازدید: 225
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal