۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ اسفند
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور بانوان و خانواده دفتر بانوان و خانواده
صفحه اصلی
معرفی اتاق فکر

مقدمه و اهمیت اتاق فکر مجازی

انسان از قدیم الایام همواره نیازمند اتخاذ تصمیمات صحیح، خلق فرصت های نوین و افزایش قدرت برای بقا و ارتقای وضعیت و کیفیت زندگی خود و جامعه اش بوده است. با تغییر ساختار سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در قرن جدید و پیچیده شدن هرچه بیشتر شرایط، این نیازها افزون تر و پاسخگویی بدان ها نیز پیچیده تر گردید. این نیازها باعث شد سیستمی اثربخش به نام «کانون فکر» یا به تعبیر خودمانی تر همان «اتاق های تفکر» ایجاد شوند. برخی از اندیشمندان، کانون های تفکر را جذاب ترین نوآوری فکری عصر ما توصیف می کنند. کانون های تفکر، حلقه مفقوده سیاستگذاری ها و تصمیم گیری کلان جامعه هستند.

نگاهی گذرا به مدیریت­های موفق، نشانگر وجود کانون های فکر قوی و کارآمد در کنار این مدیران باتجربه است که توانسته اند با خلق ایده های نو و طراحی های تازه، مسیر مناسب تری را برای پیشبرد امور طراحی نمایند.کانون های تفکر، باید معدن ارزشمندی باشند که با استفاده از کیمیای خلاقیت، راه عبور ازمشکلات را به مدیران نشان دهند و آنان را در پشت سر گذاشتن عقبه های دشوار این راه یاری نمایند.

امروزه، گسترش دامنه علوم و تخصصی شدن عرصه های علمی ، لزوم نوآوری فکری را بیش از پیش نمایان می سازد. در این وادی ، وجود افرادی که دارای افکار بدیع و تازه بوده و بتوانند به مدیران سازمان ها یاری برساند،امری بدیهی و حیاتی به نظر می رسد. این گونه افراد ، اشخاصی هستند که در اتاق های فکر ، به امر تولید ایده هایجدید و خالق می پردازند.

این اتاق ، بازوی مطالعات فکری و مشاور مطالعاتی طراحان و مدیران ارشد ، آموزشی ، پژوهشی ، فرهنگی خواهد بود. به طوری که در برنامه ریزی و ، نقش ویژه ای ایفا خواهد نمود. این اتاق راهی برای کارشناسی کردن برنامه ها و طرح های پیشنهادی میباشد.

موضوعات اتاق فکر
1. نیازسنجی طرح های پژوهشی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی
2.ارتقاء وضعیت حقوق کودکان
3. ارتقاء و بهبود وضعیت سلامت روانی، جسمی و نشاط زنان و خانواده
4.ارتقاء و توسعه مشارکت اقتصادی، کارآفرینی و اشتغال زنان
5. توسعه و تعمیق باورهای دینی و فرهنگی جامعه
نحوه شرکت در اتاق فکر مجازی
دفتر امور زنان و خانواده در نظر دارد از کلیه نظرات اندیشمندان جامعه علمی، فرهیختگان، نخبگان و جامعه هدف در جهت بهبود وضعیت زنان و خانواده استفاده کند و از همه دعوت می شود که در این نظرسنجی شرکت فرمایند. از 20 هر ماه موضوع مورد نظر در اتاق فکر گذاشته می شود و بزرگواران می توانند نظرات خود را درج نمایند سپس بعد از نظرسنجی، پیشنهادات توسط دبیران اتاق فکر و گروه کاری زنان و خانواده مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
مدیر اتاق فکر:
نفیسه نخعی مدیر کل دفتر بانوان و خانواده استانداری
دبیران اتاق فکر:
-سرکارخانم دکتر لیلا طالب زاده (عضو هیأت علمی دانشگاه بیرجند)
-سرکارخانم دکتر میترا مودی  (عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند)
-سرکارخانم دکتر عاطفه آجری آیسک  (عضو هیأت علمی دانشگاه بیرجند)
-جناب آقای دکتر مجتبی ابراهیم رومنجان (مدیر سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغل دانش آموختگان جهاد دانشگاهی) 
مسئول دبیرخانه:
معظمه بهلگردی کارشناس امور زنان و خانواده
شماره تماس: 32386547
تاریخ به روز رسانی: 1399/04/23
تعداد بازدید: 481
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal