۱۴۰۲ جمعه ۱۹ خرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور بانوان و خانواده دفتر بانوان و خانواده
صفحه اصلی
1402/02/24 معرفی چهره‌های اثرگذار در حوزه زنان و خانواده، هدف کنگره بانوان تأثیرگذار استان
معرفی چهره‌های اثرگذار در حوزه زنان و خانواده، هدف کنگره بانوان تأثیرگذار استان
به گزارش دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی؛ فرشته اسدزاده با بیان این مطلب در کنگره استانی بانوان تأثیرگذار که با حضور استاندار برگزار شد، خاطرنشان کرد: 90 نفر در مرحله سوم از سامانه گوهرشاد توسط داوران استانی و نهاد ریاست جمهوری انتخاب شدند که 26 نفر مورد تجلیل قرار گرفتند.

وی هدف از برپایی این کنگره را معرفی چهره‌های اثرگذار استان در حوزه زنان و خانواده عنوان کرد و افزود: تلاش می‌شود از این منظر جایگاه زنان را بر زندگی فردی و اجتماعی اثرگذار معرفی کنیم.

به گفته وی؛ سه نفر به عنوان بانوان شاخص تندیس کنگره را دریافت می‌کنند که "ساجده ماهگلی" نوآور در جهاد تبیین و مبدع اولین موزه خانگی ایثار و شهادت یکی از این بانوان است و توانسته به صورت آتش به اختیار موزه شهید رئوفی‌فرد را در بیرجند تأسیس کند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اظهار داشت: تاکنون مهمانان فراوانی از سطح کشور و حتی در حوزه بین‌ المللی از این موزه دیدن کردند و سازمان‌های مردم‌نهاد، دانش‌آموزان و جوانان هم این موزه را مکانی امن و صمیمی برای برقراری ارتباط با شهدا می‌دانند.

وی افزود: "بانو ابراهیمی" مادر مرحومه راضیه راهپیما نیز مادر نمونه ایثار است که دخترش چند سال پیش در سانحه رانندگی دچار مرگ مغزی شد و با رضایت ایشان اعضای بدن فرزند به چند بیمار اهدا شده است.

اسدزاده گفت: این مادر تمامی هدایا و حتی دیه فرزندش را در امور ساخت مدرسه و مسجد برای روستاها هزینه کرده و جزو خیران فرهنگی است.

به گفته وی؛ نفر سوم از بانوان تأثیرگذار استان نیز مادری است که با تربیت بسیار خاصی توانسته پدیده قرآنی را به جامعه تحویل دهد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گفت: از آنجایی که شناخت استعدادهای کودکان، کار ساده ای نیست وقتی یک مادر آن هم در منطقه محروم بتواند استعداد خاص فرزندش را بشناسند و آن را شکوفا کند جای تقدیر دارد.

اسدزاده افزود: پخش مستند زندگی بانوان تأثیرگذار، فرصتی را برای الگوسازی نسل جوان فراهم خواهد کرد

 
 
تعداد بازدید: 55
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal