۱۴۰۱ يکشنبه ۱۶ بهمن
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور بانوان و خانواده دفتر بانوان و خانواده
صفحه اصلی
1400/11/24 مدیر کل دفتر امور زنان وخانواده با مدیرکل های سابق دفتر امور زنان وخانواده استانداری دیدار کرد
مدیر کل دفتر امور زنان وخانواده با مدیرکل های سابق دفتر امور زنان وخانواده استانداری دیدار کرد
دکتر فرشته اسدزاده مدیر کل دفتر امور زنان وخانواده استانداری خراسان جنوبی ضمن تشکر و قدردانی از حضور مدیران سابق در این نشست گفت: هدف از این دیدار تجمیع نظرات و برنامه های ناتمام اعزه در سال های قبل بوده امید واریم بتوانیم در کنار هم از این ظرفیت وموقعیت دفتر امور زنان و خانواده در راستای ارتقا وضعیت زنان در استان استفاده کنیم.
اسدزاده افزود: این دیدار منجر میگردد از تجارب شما در حوزه اجتماعی ، زیرساختی و شهری بتوان بهره برد.
اسدزاده گفت: نبود زیر ساخت های لازم منجر به ناموفق بودن برنامه های فرهنگی و اجتماعی در استان می شود.دفتر امور بانوان باید در ارائه پیوست فرهنگی و برنامه های نرم افزاری در کنار دستگاههای عمرانی و حمایتی به صورت جدی وارد عمل گردد.
زهره موهبتی اولین مدیر کل دفتر امورزنان وخانواده استانداری خراسان جنوبی گفت: قرن بیستم بخصوص نیمه ی دوم آن را قرن زنان وکودکان می نامیم در جهان شاهد شرکت فعال زنان در عرصه های متفاوت هستیم .
آنچه در در مقایسه حضور زنان در جامعه ما به چشم می آید آن است که پس از انقلاب این حضور موثر چشمگیر شده است.
موهبتی افزود:گرچه زن ونگاه به جنس او با جایگاه اصلی اش فاصله دارد امامیتوان در هر جامعه هدف با الگو قراردادن آداب و رسوم، اعتقادات مردم آن منطقه فرهنگ سازی کرد. وی خاطر نشان کرد ظرفیت های نخبگانی بهمراه جمع های مردمی و کوچک زنانه را نباید نادیده گرفت .
موهبتی توجه به مشارکت زنان را نگاهی فرآیندی دانست و گفت نگاه رشد به این جایگاه باعث توقف میشود اما فرآیند ادامه دارد.
فاطمه زهرا هلال بیرجندی دومین مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان جنوبی در این دیدار گفت:
برخلاف تصور برخی که معتقدند زنان منشا آسیب های جامعه اند ،زن آسیب زدا است به شرط آنکه آنان را دریابند واین امر نیازمند راهکار و تقویت است. هلال بیرجندی افزود: همچون سابق در کنار مجموعه دفتر اموزنان وخانواده باهمکاری هم مسائل را حل خواهیم کرد.
مژگان شریفی چهارمین مدیر کل دفتر امور زنان وخانواده استانداری خراسان جنوبی ضمن ارائه آسیب های شناسایی شده در استان خاطر نشان کرد امروزه بررسی و شناخت مشکلات حقوقی زنان جزء اولویت هاست.ایشان خواستار تکمیل طرح های نیمه تمام در ادوار گذشته شد و تاکید کرد تعدادزیادی از طرحهای ارزشمند حوزه زنان حتی از طرف استانداری حمایت مالی  گردیده ولی برای تکمیل و به روزرسانی آن باید در اولویت برنامه ها مجدد و مکرر پیگیری گردد.
نفیسه نخعی مدیر کل سابق دفتر امور زنان وخانواده استانداری خراسان جنوبی در این دیدار پس از ارائه گزارشی مختصراز فعالیت های انجام شده در دوره قبل افزود :برگزاری جلسات همفکری با نماینده های اقشارمختلف زنان استان منجربه ارتقاء وضعیت زنان و جایگاه خانواده در استان خواهد شد.ایشان به طرح هاو نامه های ارایه شده به شورای شهر و شهرداری اشاره نمود و خواستار پیگیری مجدانه دفتر جهت تحقق آن نامه ها شد.
قابل ذکر است که معصومه جلیلی حسینی سومین مدیرکل این دفتر به علت مسایل ناشی از کرونا و سکونت در خارج از بیرجند در جلسه حضور نداشتند که مقرر شد در اولین سفر به شهرستان فردوس دیداری با ایشان نیز ترتیب داده شود.
تعداد بازدید: 844
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal