۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۹ دي
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور بانوان و خانواده دفتر بانوان و خانواده
صفحه اصلی
1399/07/24 هفته ملی سلامت بانوان، فرصتی برای افزایش نشاط و سلامتی روحی زنان
هفته ملی سلامت بانوان، فرصتی برای افزایش نشاط و سلامتی روحی زنان

هفته ملی سلامت بانوان فرصت مغتمی است تا با افزایش نشاط و سلامت روحی زنان سلامت کل جامعه را تضمین نماییم.

به گزارش دفتر بانوان و خانواده استانداری؛ هفته ملی سلامت بانوان ایران (سبا) در سال جاری در شرایطی برگزار می شود که با  همه گیری کووید 19 مواجه هستیم. این همه گیری، بر سلامتی جسمی، روانی و اجتماعی مردان و زنان می تواند آسیب های جدی به خانواده و جامعه وارد نماید.

نخعی با اشاره به هفته ملی سلامت بانوان در آخرین هفته مهر ماه بیان داشت : سلامت یکی از با اهمیت ترین عوامل موثر بر بهره وری خانواده و جامعه محسوب می شود. سطح سلامت کلی جوامع ، نشان از توسعه یافتگی و پیشرفت آن در حوزه بهداشت ، درمان و در کل سلامت آحاد آن جامعه دارد.

وی خاطر نشان کرد: با تاثیر بیماری کوید 19 بر سلامت روانی و اجتماعی زنان به دلیل  نقش محوری و جایگاه زنان در خانواده همسر و مادر  آسیب های جدی بر خانواده وارد می شود .

نخعی  با تاکید بر نقش زنان افزود : رسیدگی به  فرزندان دانش آموز، حفظ نشاط درخانواده ، حفظ روابط عاطفی زناشویی ازیکسو وهم زمان مراقبت از خود دربرابر ابتلا به بیماری وحضور درمحل کاربرای بانوان کارمند فشار فیزیکی و روانی بسیار زیادی را بر زنان اعمال می کند. وآنان را دربرابر آسیب های روانی از جمله خشونت خانگی وخطر آلوده شدن به ویروس قرار می دهد.

 وی گفت: در چنین شرایطی آگاهی، حمایت و عمل همه جانبه در خانواده و جامعه به عنوان اصلی ترین راهکار می تواند جامعه زنان را ازحداقل مواهب سلامت بهره مند سازد.

نخعی بیان داشت : این هفته فرصت بسیار مغتنمی است که به سلامت زنان در ابعاد مختلف توجه نمائیم و علاوه بر سلامت جسم به سلامت روحی- روانی آنان به خصوص در شرایط قرنطینه و کرونا توجه ویژه داشته باشیم.
 
 

 

 

  

تعداد بازدید: 937
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal