۱۳۹۹ شنبه ۱۵ آذر
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور بانوان و خانواده دفتر بانوان و خانواده
صفحه اصلی
1399/03/18 سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان، نقشه راهی برای دستگاه های اجرایی
سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان، نقشه راهی برای دستگاه های اجرایی
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با هدف بررسی و تصویب سند ارتقاء جایگاه زنان و خانواده استان تشکیل گردید، با بیان این مطلب گفت: سند ارتقاء جایگاه زنان و خانواده نقشه راهی برای همه دستگاه های اجرایی در این حوزه است.
به گزارش دفتر بانوان و خانواده استانداری، نفیسه نخعی مدیر کل دفتر بانوان و خانواده گفت : سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در آینده یک نقشه راه مشخص بوده که با تصویب آن و هم افزایی دستگاههای اجرایی اعتباراتی که به صورت جزیره ای درحوزه زنان و خانواده هر ساله در اختیار دستگاه ها قرار می گیرد یکپارچه و از موازی کاری در این حوزه نیز جلوگیری خواهد شد.
نخعی به راهکارهای ارتقاء وضعیت زنان و خانواده در خصوص مشکلات موجود در استان اشاره کرد و افزود : این سند با رویکرد در نظر گرفتن برنامه ها و فعالیت های اجرایی برای بخش های دولتی و خصوصی در حوزه های مختلف می باشد.
وی در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی گفت: دستگاه های دولتی باید برای حل مسایل اسیب زا، راهکارهای مناسبی ازجمله برگزاری کارگاه های آموزشی، حمایت های مالی و عاطفی، افزایش تولید محتواهای آموزشی و برنامه های تلویزیونی و رسانه ای برای تقویت باورهای دینی و مذهبی، تقویت مراکز مشاوره درخصوص ارائه مهارت های زناشویی ، سبک زندگی سالم و شیوه های فرزند پروری و توسعه برنامه هایی برای افزایش نشاط و... را اجرایی نمایند.
مدیرکل دفتر بانوان و خانواده در ادامه افزود : احداث و تجهیز پارک های بانوان و سالن های ورزشی، نیز یکی از اقدامات موثر در افزایش سطح نشاط و سلامت بانوان است که حمایت معاونت زنان و خانواده کشور را می طلبد.
وی همچنین برافزایش مراکز گردشگری و بوم گردی، استفاده از مبلمان شهری مناسب برای افزایش نشاط اجتماعی ، اتاق های مادر و کودک و ایجاد بازارچه های صنایع دستی ، پروژه های آبخیزداری و افزایش بوم بازارها برای توسعه اشتغال زنان تاکید کرد.
نخعی در خصوص ضرورت اجرای برنامه های فرهنگی و اقدامات نرم افزاری برای توسعه اشتغال مجازی بانوان افزود: ایجاد سامانه های شناسایی معادن و سنگ های قیمتی ، گیاهان دارویی و محصولات استراتژیک استان، طراحی اپلیکیشن های آموزشی و راه اندازی بازارهای مجازی و آموزش آنها از برنامه های پیش بینی شده در سند می باشد.
تعداد بازدید: 582
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal