۱۳۹۷ جمعه ۱ تير
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور بانوان و خانواده دفتر بانوان و خانواده
صفحه اصلی
1396/04/22 70درصد وقت استانداران صرف رسيدگي به توليد، اشتغال و مسايل اقتصادي مي شود
70درصد وقت استانداران صرف رسيدگي به توليد، اشتغال و مسايل اقتصادي مي شود
استاندار خراسان جنوبي با اشاره به تاكيد مقام معظم رهبري مبني به توجه بيشتر به توليد و اشتغال در سال 96، گفت: تاكنون براي رفع موانع توليد در استان تلاش هاي خوبي انجام شد، طوريكه 70درصد وقت استانداران صرف رسيدگي به امور توليد، اشتغال و مسايل مرتبط اقتصادي مي شود.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي؛ سيد علي اكبر پرويزي در سومين شوراي اداري استان كه با حضور شهيندخت مولاوردي معاون رئيس جمهوري در امور زنان و خانواده برگزار شد، افزوذ: با توجه به اهميت موضوع حتي حوزه معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي نيز در اين ارتباط فعاليت دارد.
وي با تاكيد به اينكه دولت تلاش دارد موانع توليد و اشتغال رفع شود، خشكسالي را معضلي براي استان دانست و بيان كرد: اگر اين پديده نبود با توجه به تلاش، قناعت و سختكوشي مردم خراسان جنوبي، چندان نيازي به كمك هاي دولتي نبود.
وي يادآور شد: تبعات زيانبار اين پديده در حوزه كشاورزي، منابع طبيعي، دامداري و ... بر كسي پوشيده نيست، تاثير آن در اشتغال و معيشت مردم آشكار شده است.
وي در ادامه از تلاش مديران براي خدمت رساني قدرداني كرد و افزود: خراسان جنوبي از استان هاي امن شرق كشور است، وجود امنيت پايدار مرهون حضور موثر مردم و تلاش نيروهاي مرزباني، انتظامي، نظامي و امنيتي و اطلاعاتي است كه مرتب فعاليت هاي آن سوي مرز را رصد مي كنند.
465كيلومتر از 940 كيلومتر مرز ايران و افغانستان در محدوده خراسان جنوبي قرار دارد.
پرويزي در همين حال خواهان جديت بيشتر مديران استان در ارايه خدمت به شهروندان تا استقرار دولت دوازدهم شد و از آنان خواست به شايعه ها در مورد انتصابات احتمالي توجه نكنند.
وي تصريح كرد: به عنوان خدمتگزار مردم طلبي از دولت نداريم بايد كار را به درستي انجام دهيم.
وي آنچه را در اين ارتباط مخالفان دولت در مورد برخي مسايل استان در فضاي مجازي به آن دامن زنند، واكنش نشان داد و گفت: مسايلي كه در فضاي مجازي طرح مي شود درست نيست.
پرويزي يكي از دغدغه هاي دولت و نظام را اقتصاد و معيشت مردم عنوان كرد و گفت: تلاش هاي خوبي در اين عرصه انجام شد و با شفاف سازي امور، اجراي قانون پولشويي و با آزاد سازي اطلاعات جلوي فساد گرفته مي شود.
وي ادامه داد: اگر اين امور انجام نشود، كانون شايعه فعال و به نظام ضربه مي زند فعاليت ها، حتي پرداختي ها بايد شفاف باشد.
استاندار خراسان جنوبي در همين حال خواهان توجه به اقوام و مذاهب شد و يادآوري كردكه از توان و ظرفيت جوانان نيز استفاده شود.
پرويزي با اشاره به بهره بردازي از واحد زغال كك طبس و فولاد قاين در سال جاري از مديران خواست فعاليت هاي حوزه خود را در چهار سال گذشته از طريق رسانه ها به مردم ارايه كنند.
به گفته استاندار خراسان جنوبي در مديريت استان همه جريان ها حضور دارند و از دستگاه هاي تخصصي هم خواست وارد مسايل سياسي نشوند .
وي همچنين به ضرورت اجراي طرح ها بر اساس اولويت ها اشاره كرد و يادآور شد: پروژه ها و طرح هاي نيمه تمام استان كه قابليت واگذاري دارند به بخش خصوصي محول شود.
وي همچنين از سازمان برنامه و بودجه استان خواست در اين ارتباط طرح ها را مشخص و امكان واگذاري برخي طرح ها به بخش خصوصي را بررسي و موارد را به تهران گزارش كند.
وي همچنين به گلايه برخي بازاريان شهرستان هاي تابعه استان از خريد تعدادي از دستگاه هاي اجرايي از خارج استان اشاره كرد و گفت: دستگاه ها براي حمايت از توليد كنندگان، در استان خريد كنند.
به گفته وي فعاليت شركت هاي تعاوني كه از امكانات دولتي نيز استفاده مي كنند، تعطيل يا تجميع شود و دستگاه هاي اجرايي بهانه اي براي واگذاري امتياز انشعاب آب ، برق و گاز ندارند و در اين ارتباط از مصوبه اجازه موقت استفاده كنند.
وي همچنين به طرح انتقال آب از درياي عمان به استان هاي شرقي از جمله خراسان جنوبي اشاره كرد و گفت: مناقصه برگزار شد و كار راه آهن بيرجند - كالشور نيز در آينده نزديك آغاز خواهد شد.
به گفته پرويزي كارهاي مقدمات حفر نخستين چاه ژرف خراسان جنوبي انجام شد و با توجه به مشكل آب شرب در استان و برنامه ريزي براي انتقال آب، چاه هاي كه كيفيت آب آنها پايين است در ديگر بخش ها استفاده خواهد شد.
وي از ادامه تلاش ها براي تامين آب شرب مردم استان اشاره كرد و گفت: با مهار آب و مديريت مصرف درست مي توان بخشي از نيازها را تامين كرد.
استاندار خراسان جنوبي در ادامه خواهان توجه بيشتر دولت به اشتغال روستايي شد و اضافه كرد كه تاكنون سرمايه گذاري خوبي در استان شده است.
 
 
تعداد بازدید: 11
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal