۱۳۹۷ جمعه ۱ تير
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور بانوان و خانواده دفتر بانوان و خانواده
صفحه اصلی
1396/04/22 تعادل جنسيتي در پست هاي مديريتي متناسب با نقش و جايگاه زنان بايد بيشتر مورد توجه قرار گيرد
تعادل جنسيتي در پست هاي مديريتي متناسب با نقش و جايگاه زنان بايد بيشتر مورد توجه قرار گيرد
معاون رئيس جمهور در امور بانوان و خانواده كه صبح امروز در نشست بانوان برگزيده استان خراسان جنوبي سخن مي گفت، با بيان اين مطلب افزود: اميدواريم با تلاش بيشتر، زمينه تحقق مشاركت بيشتر زنان در عرصه هاي مختلف را شاهد باشيم.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي؛ شهيندخت مولاوردي با تأكيد بر شناخت كافي از ظرفيت ها و توانمندي هاي زنان خراسان جنوبي ادامه داد: تغيير نگاه درحوزه بانوان به ويژه در شناسايي و كاهش آسيب هاي اجتماعي در دولت يازدهم با جديت پيگيري شده و به نتايج مطلوبي نيز دست يافتيم.
وي ارتقاء اعتماد عمومي، اعتماد زنان به برنامه هاي دولت را از ديگر دستاوردهاي دولت تدبير و اميد عنوان كرد و افزود: امروز شاهد افزايش مشاركت زنان در حوزه سياست نيز هستيم؛ به طوري كه ميزان حضور نمايندگان زن در مجلس شوراي اسلامي در اين دوره، از 3 به 6 درصد افزايش يافته است .
وي با تأكيد بر اينكه ترميم كامل اين سرمايه اجتماعي نيازمند يك ساختار اساسي و عزم ملي است، ادامه داد: مجموعه تدابيري كه در حوزه زنان و خانواده انجام شده است، زمينه كاهش آسيب هاي اجماعي را به صورت چشمگير فراهم كرده است.
معاون امور زنان و خانواده رئيس جمهور با اشاره به اينكه ساخت و تجهيز 31 پارك بانوان در 31 استان كشور يكي از برنامه هاي دولت است، عنوان داشت: در اين راستا، به هر استان 100 ميليون تومان اعتبار اختصاص داده شده است.
*20 ميليارد تومان تسهيلات براي حمايت از طرح هاي كارافريني بانوان
مولاوردي همچنين به انعقاد تفاهم نامه همكاري با صندوق كار آفريني اميد اشاره كرد و افزود: بر اساس اين تفاهم نامه، بالغ بر 20 ميليارد تومان تسهيلات براي حمايت از طرح هاي كارآفريني بانوان پرداخت مي شود.
وي با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه زنان و بانوان در كاهش آسيب هاي اجتماعي در دولت يازدهم، خاطرنشان كرد: طبق برنامه ششم توسعه بايد آسيب هاي اجتماعي در كشور 25 درصد كاهش يابد.
وي با بيان اينكه زنان گام به گام و آهسته مسير خود را در پيش گرفته اند؛ اظهار اميدواري كرد : بانوان در دولت دوازدهم، با اختصاص سهمي متناسب با نقش و جايگاه زنان در مديريت كشور نقش افريني كنند.
مولاوردي با بيان اينكه در برنامه ششم تلاش مي شود به تعادل جنسيتي در بازار كار و مديريت برسيم، افزود: اميدواريم اين طرح در دولت اينده محقق شده و با تقويت حوزه زنان و خانواده شاهد اين باشيم كه زنان در مسيري كه كشور و نظام براي توسعه پايدار در پيش گرفته نقش اساسي خود را ايفا كنند.
 
 
 
 
تعداد بازدید: 16
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal