۱۳۹۷ جمعه ۱ تير
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور بانوان و خانواده دفتر بانوان و خانواده
صفحه اصلی
1396/03/23 به مناسبت روز جهاني صنايع دستي ؛
به مناسبت روز جهاني صنايع دستي ؛
نفيسه نخعي مدير كل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري به همراه آقاي عباس زاده معاون صنايع دستي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان با صنعتگران شهرستان آيسك ديدار كردند و از نزديك در جريان مسائل و مشكلات آنها قرار گرفتند.
در اين ديدار نفيسه نخعي با توجه به انتخاب شعار سالجاري از سوي مقام معظم رهبري " اقتصاد مقاومتي ، توليد – اشتغال " اظهار داشت : يكي از بهترين راهكار ها براي عملياتي نمودن اقتصاد مقاومتي ، توسعه و گسترش صنايع دستي است و اين صنعت مي تواند در پيشبرد اهداف اقتصاد مقاومتي نقش به سزايي داشته باشد .
مدير كل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري افزود: توجه به صنايع دستي يكي از راه هاي ايجاد اشتغال پايدار در استان مي باشد.
وي گفت: از طريق ايجاد كارگاههاي صنايع دستي و همچنين توسعه رشته هاي مربوطه با كمترين هزينه مي توان ايجاد اشتغال پايدار را براي علاقمندان به رشته هاي صنايع دستي فراهم آورد .
نخعي با بيان خشكسالي هاي پياپي در استان و افزايش انگيزه مهاجرت به شهرها بيان داشت : همچنين در مناطقي كه به علت خشكسالي هاي پياپي انگيزه مهاجرت به شهرها افزايش يافته و اشتغال به توليد صنايع دستي مي تواند تا حد زيادي از اين امر جلوگيري نموده و اين معضل اجتماعي تا حد زيادي كنترل شود.
وي اظهار داشت : صنايع دستي در خراسان جنوبي با توجه به مشكلات خشكسالي به عنوان صنايع تكميلي و جايگزين كشاورزي بايد بيشتر مورد توجه قرار گيرد.
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 16
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal